It’s All Fun and Games (until something happens) Part III
Pozývame vás na tretie a posledné vydanie workshopu It’s All Fun and Games (until something happens) s dôrazom na tému Láska. Workshop povedie performerka a tanečnica súčasného tanca Eva Priečková. Workshop čiastočne vychádza z praktík Fake Therapy a Political Therapy (Falošná terapia a politická terapia), ktorých iniciátorkou je Valentina Desideri. Workshop kurátorsky pripravila Jelisaveta Rapaić v súvislosti s výstavou Paula Mahekeho, s názvom Ty a ja, ktorej kurátorom je Jen Kratochvil.
Pilotný workshop z tejto série, na tému uzdravovania, sa uskutočnil v auguste 2022 v súvislosti so skupinovou výstavou Nerobte nič, cíťte všetko, ktorej kurátorkami boli Laura Amann & Aziza Harmel. Druhé vydanie nasledovalo v októbri 2022 a bolo zamerané na vyčerpanie a vzťah človeka k práci a kancelárskej kultúre v súvislosti so skupinovou výstavou NIEČO HORÍ, ktorej kurátorom bol Julius Pristauz.
Posledný workshop na tému „Láska“ zahŕňa nesúťažné hry, stolové hry a kontaktné športy, ako napríklad: empatia, starostlivosť, počúvanie, hranie rolí, dôvera, ako aj používanie rekvizít s nádejou, že otvoríme, napravíme, ohneme a postaráme sa o naše podivné srdcia.
Aký je potenciál hry a viery. Môže hlúpe konanie liečiť? Ak nie je skutočné, ale funguje, stáva sa skutočným? Vyberte si svojho bojovníka: inštitucionalizovaná alebo intuitívna pomoc? Dnes môžeme dúfať, že máme komunitu a neoficiálny systém starostlivosti, o ktorý sa môžeme oprieť, pretože na systém sa nemôžeme spoliehať. Je na nás, na našich vyčerpaných telách, chátrajúcich mysliach a bijúcich srdciach, aby sme vytvorili a udržiavali neoficiálny systém starostlivosti.
Jazyk: slovenčina a angličtina
Pre všetkých 15+ v núdzi alebo zvedavých.
**** Počet miest obmedzený ****
Svoj záujem vyjadrite zaslaním e-mailu s vaším menom a kontaktným telefónnym číslom na emailovú adresu: jelisaveta.rapaic@kunsthallebratislava.sk s predmetom „Workshop: (vaše meno)“ do 20.01. 2023
Eva Priečková je „vzájomne závislá“ pohybová umelkyňa pôsobiaca na Slovensku. V rámci svojho výskumu, Priečková vyvracia koncept tanečnej virtuozity a vykonávania dokonalej kontroly nad trénovaným telom. Zameriava sa na fenomén pohybu v každodennom živote a jeho rozvoj v komunite. Riešenie nachádza v koncepte zdieľanej a stelesnenej skúsenosti a tvorivého a nehodnotiaceho plynutia. Prostredníctvom rôznych návrhov sa snaží upozorniť na individuálne či kolektívne potreby a schopnosti a stimulovať slobodnú tvorivosť bez určitého systému hodnotenia. Výsledkom môžu byť pravidelné stretnutia, prechádzky mestom, workshopy, performatívne prednášky a kolektívny oddych. Ako performerka a choreografka sa Priečková zaujíma o interdisciplinárne a experimentálne prístupy, komunitné projekty a situácie mimo tanečného parketu. Okrem toho ju baví skúmať prácu starostlivosti v jej rôznych podobách a intenzitách.