Workshop: Its all fun and games (until something happens) s Evou Priečkovou

27.08. 2022 10h - 12:30h, 14h - 16:30h
Kuratorka Jelisaveta Rapaić
Vstupné Bezplatné
Pozývame vás na workshop It’s All Fun and Games (until something happens) / Všetko je to zábava a hry (kým sa niečo nestane), ktorého cieľom je preskúmať a testovať neinštitucionálne nástroje na nápravu a ohýbanie srdca a duše predstieraním.

 

Falošná terapia a ďalšie hry ako empatia, starostlivosť, počúvanie, hranie rolí, dôvera, rekvizity, dávanie, predstieranie…
Workshop, ktorý zahŕňa nesúťažné, stolové hry, kontaktné športy a používanie rekvizít, povedie performerka a nezávislá tanečnica súčasného tanca Eva Priečková, ktorá čiastočne vychádza z postupov Fake Therapy and Political Therapy, ktoré iniciovala Valentina Desideri. Kurátorkou workshopu je Jelisaveta Rapaić v súvislosti s výstavou Do Nothing, Feel Everything, ktorej kurátorkami sú Laura Amann & Aziza Harmel.

 

Potenciál hry a viery. Môže hlúpe konanie liečiť?
Ak to nie je skutočné, ale funguje to, stáva sa to skutočným?
Vyberte si svojho bojovníka: inštitucionalizovaná alebo intuitívna pomoc?

 

Dnes ešte stále nie je inštitucionálna psychologická pomoc dostupná pre každého, kto má zdravotné poistenie.
Zdravotné poistenie je dnes privilégium a nie ľudským právom.
V dnešnej dobe môžeme dúfať, že máme komunitu a neoficiálny systém starostlivosti, o ktorý sa môžeme oprieť, pretože sa nemôžeme spoliehať na systém.
V súčasnosti je na nás, na našich vyčerpaných telách a chátrajúcich mysliach, aby sme si vytvorili a udržiavali neoficiálny systém starostlivosti.

 

Naznačujú nám, že práca lieči, práca zamestnáva myseľ, práca vyčerpáva telo, práca je dobrá na to, aby ste sa zbavili myšlienok a večer sa unavili natoľko, že hádam od únavy odpadnete. V tejto hierarchii nekomunitných praktík vysporiadavania sa alebo skôr vyhýbania sa; ako pohodlne sa pýtame alebo prijímame? Aké falošné rituály robíme, tajne praktizujeme, pretože fungujú? Kde sa začína stierať hranica medzi mocou mémov a citátov, ktoré definovali spiritualitu a históriu.

Pre koho je tento workshop určený?: Pre každého, kto to potrebuje alebo zvedavý. Pre účastníkov akýkoľvek veku, pohlavia či povolania.
Jazyk workshopu: slovensky a anglicky
**** Počet miest je obmedzený ****
Svoj záujem vyjadrite zaslaním emailu na jelisaveta.rapaic@kunsthallebratislava.sk s predmetom “Workshop: (vaše meno)” do 25.08. 2022
Miestnosť
room