Workshop s Evou Priečkovou. Druhá časť

23.10. 2022, 16-19:30h
Kurátorka: Jelisaveta Rapaić
Vstupné Bezplatné vstupné

Pozývame vás na druhú časť workshopu: Its all fun and games (until something happens), ktorého cieľom je preskúmať spôsoby, ako sa vyrovnať s vysokou bdelosťou, vyčerpanosťou a vzťahom k práci (spôsobu obživy) prostredníctvom falošnej terapie a ďalších hier, ako sú: empatia, starostlivosť, počúvanie, hranie rolí, dôvera, rekvizity, dávanie, predstieranie… Druhé „kancelárske“ vydanie workshopu zahŕňa nesúťažné, stolové hry, kontaktné športy a používanie rekvizít.
Workshop, ktorý čiastočne vychádza z postupov Fake Therapy and Political Therapy, iniciovaný Valentinou Desideri, povedie performerka a tanečnica súčasného tanca Eva Priečková. Workshop vzniká v súvislosti s výstavou NIEČO HORÍ, ktorej kurátorom je Julius Pristauz.

Potenciál hry a viery. Môže hlúpe konanie liečiť? Ak to nie je skutočné, ale funguje to, stáva sa to skutočným? Vyberte si svojho bojovníka: inštitucionalizovaná alebo intuitívna pomoc?

Váš budík práve zazvonil a vy ho dookola odkladáte. Ocitáte sa v delíriu, ktoré sa zmieta medzi odporom a podriadením sa. Je to sladká kukla, v ktorej ste sa ocitli, vážte si tieto chvíle, kým ešte stále nemusíte začať deň. Jazdite na vlne driemania, kým vaše potešenie nebude väčšie ako pocit viny.

Hovoria, že práca lieči, že zamestnáva myseľ, že vyčerpáva telo, že je dobrá na to, aby ste nemysleli na veci a večer sa unavili natoľko, že snáď odpadnete. V tejto hierarchii nekomunitných polo-korporátnych praktík zvládania alebo skôr vyhýbania sa – do akej miery sme schopní*é požiadať alebo prijať pomoc? Dnes môžeme len dúfať, že máme komunitu a neoficiálné štruktúry starostlivosti o ktoré sa môžeme oprieť, pretože na systém sa nemôžeme spoľahnúť. Je na nás, na našich vyčerpaných telách a chátrajúcich mysliach, aby sme vytvorili a udržiavali neoficiálny systém starostlivosti.

Jazyk: slovensky a anglicky
Pre každého, nad 15 rokov, kto to potrebuje alebo je zvedavý*á.
**** Počet miest je obmedzený ****
Svoj záujem vyjadrite zaslaním e-mailu s vaším menom a kontaktným telefónnym číslom na jelisaveta.rapaic@kunsthallebratislava.sk s predmetom „Workshop: (vaše meno)“ do 22.10. 2022

room