Riaditeľ Kunsthalle Bratislava Jen Kratochvil rezignoval zo svojho postu ku dňu 15.01.2024 a naša ekonomická riaditeľka Denisa Zlatá sa dočasne ujala pozície štatutárky a prevzala vedenie.

Dnes (16. 1. 2024) nám bolo zo strany Ministerstva kultúry SR komunikované, že financovanie umeleckého a vzdelávacieho programu na rok 2024, tak ako bol pripravený internými a externými kurátormi*kami Kunsthalle Bratislava, bolo nateraz zamietnuté.

Stojíme v bode, keď skúsení, rešpektovaní profesionáli*ky, akademici*čky, umelci*kyne, pedagógovia*ičky, kurátori*ky a kultúrni pracovníci*čky čelia obvineniam z toho, že propagujú hodnoty, ktoré „ohrozujú budúcnosť detí na Slovensku“.

Aktuálne kroky ministerstva kultúry sú z nášho pohľadu znepokojivé a máme dôvod sa obávať o nezávislosť a slobodu tejto národnej inštitúcie.

Napriek tomu sa hrdo ďalej hlásime k našim hodnotám, ktoré boli prezentované aj v programe, k všetkým umelcom*kyniam, s ktorými sme spolupracovali, a vážime si všetkých našich návštevníkov*čky, ktorí*é nás podporujú.