Floor Is Lava  (Pred smrťou je ešte priestor na kolektívnu radosť)

22.06. 2023
Miesto: Fuga

Kolektívna radosť je jedným z hlavných nástrojov boja za rovnú, inkluzívnu a plne oslobodenú spoločnosť. Prevládajúca kapitalistická vláda individualizmu vedie len k útlaku, „daddy issues“, toxickým „machom“ a zlým „kocovinám“. To, čo potrebujeme, je utopická kolektívna blízkosť, nech to znie akokoľvek naivne. Potrebujeme praktizovať alternatívne systémy, testovať ich hranice a hľadať nedosiahnuteľnú slobodu.

Jedným z mála zážitkových polí pre takéto experimenty sú kluby, rave a spotené telá jedno vedľa druhého, s mysľami synchronizovanými vo všeobjímajúcom opakujúcom sa rytme, vypĺňajúcom všetky priestory inak vyhradené pochybnostiam a úzkostlivým existenciálnym myšlienkam. Rave je tradičný revolučný nástroj s bohatou históriou a mnohovrstvovým významom.

Ak výstava Floor is Lava hovorí o neustálom hľadaní vzácnych miest bezpečia v živote, kde človek môže existovať bez ujmy, potom toto podujatie vo Fuge, nadväzujúce na vernisáž Floor is Lava, by malo takéto dočasné útočisko poskytnúť – útočisko pre každého, kto sa k nám chce pridať v tomto spoločnom zážitku pod vedením DJ AstraZeneca, hadri, Microchic, NEW MAGIC MEDIA.

Zároveň vás srdečne pozývame na otvorenie troch výstav, samostatnej výstavy umelkyne Melanie Ebenhoch s názvom Modrofúzov hrad (A Window), skupinovej výstavy s názvom Floor is Lava a následnej performance Ruth Novaczek (A Hall & A Black Box) a skupinovej výstavy študentov*iek ateliérov Digitálne Umenia (VŠVU) x Ateliér Architektúry II (VŠVU)  x Architektúra III (UMPRUM) s názvom Neuročerv a stroje úniku  (A Ring). Následne ste srdečne pozvaní*é na otváraciu afterparty vo Fuga s názvom Floor is Lava (Pred smrťou je ešte priestor na kolektívnu radosť) od 22 h.

room

A BLACK BOX
room
room

Program 22.06.2023

18h, A Window

Modrofúzov hrad
Umelkyňa: Melanie Ebenhoch
Kurátor: Jen Kratochvil

19h,  A Hall & A  Black Box
Floor Is Lava
Umelci*kyne: Hynek Alt / Petra Feriancová / Adrián Kriška / Marie Lukáčová / Martin Maeller / Ruth Novaczek / Anni Puolakka & Ellie Hunter / P Staff / Iveta Schovancová
Kurátori: Denis Kozerawski & Jen Kratochvil

19h, A Ring
Neuročerv a stroje úniku  
Digitálne Umenia (VŠVU) x Ateliér Architektúry II (VŠVU)  x Architektúra III (UMPRUM)
 
19:30h, A Hall
Performance Ruth Novaczek: Ghost Situation
(v rámci projektu Floor Is Lava)

22h, Fuga
Kunsthalle Bratislava – Floor Is Lava (Pred smrťou je ešte priestor na kolektívnu radosť)
Dvere otvorené od 21h
Začiatok: 22h
Vstupné: 5
Lineup: DJ AstraZeneca / hadri / Microchic / NEW MAGIC MEDIA