Image credits: Choreographed & performed by Valentýna Janů, Monina Nevrlá, Zizoe Akopjan Veselá Music mix by New Magic Media Costumes by Valentýna Janů Produced by PAF Olomouc Photos by Tomáš Kozohorský, Kryštof Hlůže, Michal Patycki

Be my Valentine: …and they lived… finissage

14/02/24 18h

Srdečne vás pozývame na finisáž výstavy …and they lived… sprevádzanú sériou performatívneho verejného programu.
Ako je zrejmé z nášho vyhlásenia zo dňa 16. 1. 2024, ide o posledné podujatie, ktoré má Kunsthalle Bratislava v súčasnosti možnosť plánovať a hostiť.
S týmto vedomím vás pozývame, aby ste sa k nám naposledy pripojili na Valentína a vychutnali si program, ktorý sme pre vás pripravili a ktorý pozostáva z performatívnej prednášky Ezru Šimeka, performance Valentiny Janů a DJ setu NEW MAGIC MEDIA v stredu 14. 2. 2024 od 18. hod.
Pri tejto príležitosti zároveň ukončíme predĺženú výstavu Marwy Arsanios s názvom Micro Resistances vo výstavnom priestore A Window.
Podujatie sa malo konať pri príležitosti otvorenia plánovanej samostatnej výstavy Valentiny Janů vo výstavnom priestore A Window, ale bohužiaľ sa tak nestane.
Výstava …and they lived… bude počas dňa zatvorená a finisáž so sériou performatívneho programu sa uskutoční 14. 2. 2024 o 18. hod., no výstava Micro Resistances od Marwy Arsanios v A Window bude otvorená počas dňa aj večer.

18h A HALL
„No offense, but“ vol. 2
Performative lecture by Ezra Šimek
“…Rozprávačským spôsobom, do ktorého zahŕňa pôvabné meme apropriácie, bolestné pripomienky a intímne spovede, nás vedie na cestu sebavysvetľovania, zvládania ťažkostí a vzdelávania; niektoré postupy, známe mnohým queer ľuďom, najmä tým, ktorí vyrastajú s internetom a sociálnymi médiami, a rušná premávka taktík strachu a podpory komunity, to všetko zmiešané dokopy…“
18:30h A HALL
Snap
Performance by Valentýna Janů with guests Monina Nevrlá & Zizoe Veselá
“…Valentýna je tanečnica, ale aj filmárka a performerka, ktorá dokáže premeniť miestnosť na snovú krajinu plynulo kvapkajúcich vankúšov, kde slová lietajú okolo vášho transformujúceho sa tela a je len na vás, či ich zachytíte, alebo nie. Je posadnutá jazykom, ale nielen tým, ktorý umožňuje verbálne či textové vyjadrenie.
Jej najnovšia performancia s výstižným názvom Snap, ktorá uzavrie výstavu, ponúka náhľad do takéhoto jazyka, jazyka gest, pohybu, mimiky a expresívne kódovaných módnych štýlov. Už neexistujú žiadne žánrové rozdiely (ani gendrové, ak vám napadlo podobné slovo), ale ich hranice žijú hlboko zakorenené s úplnou jasnosťou niekde v našej šedej kôre alebo možno skôr v našich žilách. Čo je to pohyb? Ako ho rozpoznávame, analyzujeme, rodovo charakterizujeme a priraďujeme ku kategórii? A ako sa oslobodzujeme? Kedy sa pohyb stáva takou neoddeliteľnou súčasťou vášho tela, že pretvára vašu identitu?…“
19h A HALL
Music by: NEW MAGIC MEDIA
room