Workshop: Walking Over Bones

Terénne nahrávanie a strih zvuku s Tomášom Prištiakom
4.06. - 5.06. 2022
Kurátorka Jelisaveta Rapaić
Z hraníc znepokojivých zvukových situácií, rozpoznateľných zvukových naratívov a post-dystopického ticha vzniká soundtrack bez minulosti. Vybrali sme si krajinu, ktorú už nedokážeme pomenovať, stávame sa len pomaly sa pohybujúcimi prieskumníkmi bez ambície rozlišovať zóny podľa hmoty, spoliehajúc sa na frekvencie a na to čo nie je viditeľné ľudskému oku.
V súvislosti s výstavou Barbory Kapusty, Futures: https://kunsthallebratislava.sk/en/program/futures/, Vás pozývame prihlásiť sa na workshop terénneho nahrávania zvuku Tomáša Prištiaka, kurátorsky organizovaný Jelisavetou Rapaić, ktorý sa uskutoční cez víkend 4 – 5. júna 2022 v priestoroch Kunsthalle Bratislava a na ďalších miestach v okolí mesta.
Ide o dvojdňový workshop pre mladých ľudí, profesionálov alebo amatérov, na ktorom sa naučia zbierať a manipulovať so zvukmi z nášho bezprostredného okolia. Účastníci budú mať k dispozícii vhodné terénne nahrávacie zariadenie, notebook v prípade, že nemajú vlastný, a budú používať open-source program na editovanie zvuku Reaper. Na konci workshopu budú účastníci odchádzať s vlastným zvukovým dielom a základnými znalosťami editácie zvuku a nahrávania v teréne.
Tomáš Prištiak vyštudoval dokumentárnu tvorbu a postupom času sa začal zameriavať hlavne na médiá ako hudba a zvuk v rôznych kontextoch. Vo svojich projektoch (Umelá chlopňa, Krosná, Tok) sa venuje témam ako performatívne počúvanie, telesnosť zvuku a tela, téma prírody či ľudského sveta. V súčasnosti vedie experimentálne hudobné vydavateľstvo Weltschmerzen, kde vlani vydal svoj debutový album Dog-Rose a za posledné dva roky vydal aj takmer dve desiatky ďalších albumov kurátorsky spracovanej domácej a zahraničnej hudby.

Počet účastníkov je obmedzený na úzku skupinu.
V prípade záujmu sa prihláste e-mailom na jelisaveta.rapaic@kunsthallebratislava.sk (do predmetu emailu napíšte: ‘’Workshop“) do 2. 6. 2022. 23:59h, po ktorom dostanete ďalšie informácie.
Nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce znalosti. Účasť je bezplatná. Prineste si svoj notebook alebo si vyžiadajte jeden z našich!
room

Harmonogram:
Sobota 21. 5. 2022
10:00 Miesto stretnutia: Kunsthalle Bratislava
úvod do workshopu a inštruktáž o terénnych nahrávacích nástrojov a zariadeniach.
11:00 Návšteva miesta
Účastníci sa vyberú na rôzne lokality v Bratislave, ako napríklad Lodenica Dunajčík, Les pri Lide, Košická ulica, Ondrejský cintorín a iné, kde budú nahrávať terénne nahrávaky.
16:00 Návrat do Kunsthalle po skončení workshopu.
Nedeľa 22. 5. 2022
10:00 Miesto stretnutia: Kunsthalle Bratislava
Prosíme účastníkov, aby si priniesli notebooky (alebo požiadali o ich poskytnutie z Kunsthalle) a stiahli si bezplatný open-source program Reaper (kompatibilný s Mac a PC)
10:15 Krátky kurz programu Reaper
11:15 Úprava zvuku
16:00 Zvukové diela sú úspešne exportované workshop sa končí.