Boj s boxerskými naratívmi

15.1. 2023, 16-18h.
Kurátorka: Jelisaveta Rapaić

Box, špekulácie a kolektívny tréningový workshop s Kris Országh

Kris Országh vynáša box z tradičného ringu a umiestňuje ho do priestoru A HALL v Kunsthalle Bratislava, na performatívnu scénu vytvorenú Paulom Mahekom a Jenom Kratochvilom, pod hlavičkou výstavy s názvom Ty a ja. Workshop, ktorého kurátorkou je Jelisaveta Rapaić, sa uskutoční v nedeľu 15. januára medzi 16 a 18 h vo výstavnom priestore A Hall a bude pozostávať z prednášky, boxu, čítania a diskusie na témy tela, športu a rodu.

Pridajte sa k nám, aby sme súčasne vypustili paru a zapálili plamene cvičením boxu a ponorením sa do slov knihy Wacquant, L. J. (2004). Body & soul: Notebooks of an apprentice boxer. Oxford University Press, USA.

Registrácia je povinná, svoj záujem vyjadrite zaslaním emailu, obsahujúcim vaše meno a telefónne číslo na jelisaveta.rapaic@kunsthallebratislava.sk s predmetom „Workshop: (vaše meno)“ do 13.01. 2023

Harmonogram workshopu:

  • rozcvička
  • boxerská technika 1
  • prednáška
  • boxerská technika 2
  • zhrnutie + diskusia
  • Záver

*Na box, ktorý bude sprostredkovaný v Kunsthalle, nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti. Je vhodný pre začiatočníkov*čky a nebude obsahovať žiadne zápasenie.

room

Kris Orszagh sa narodil*a v roku 1992. V rokoch 2017 až 2019 Országh pracoval*a ako vizuálny*a redaktor*ka kultúrno-spoločenského časopisu Kapitál. Vyštudoval*a umelecký výskum na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht v Holandsku a je jedným*ou zo spoluorganizátorov*iek BAK Summer School v Bratislave, letnej školy zameranej na sociálne a politicky uvedomelú umeleckú prax. V súčasnosti je postgraduálnym*ou študentkom*kou na Katedre sociológie Karlovej univerzity v Prahe a na Katedre rodových štúdií Stredoeurópskej univerzity vo Viedni.  Skúma rod, sociálnu triedu a etnicitu v amatérskych boxerských komunitách v strednej a východnej Európe a špecializuje sa na sociológiu športu a rodu.