Umenie pre verejný priestor (Juraj Florek, Juraj Toman)

Pravidelný formát moderovaných diskusií venujúci sa súčasnému UMENIU VO VEREJNOM PRIESTORE v koncepcii Niny Šoškovej bude v aprílovom vydaní hostiť výtvarníkov – Juraja Floreka a Juraja Tomana.

26. 4. 2017 (streda)

18:00 hod.

Kunsthalle KLUB

Vstup voľný

Juraj Toman a Juraj Florek sa venujú plenérovej maľbe súčasného mestského prostredia. Zaujímajú ich všedné mestské motívy, ktoré pretavené skrz médium olejomaľby naberajú nový svieži uhol pohľadu. Nevyhýbajú sa ťažkým prostrediam, výber lokalít nefunkčných „stalkerských prostredí“ industriálnych architektúr, zdanlivo nemalebných zákutí súčasného mesta alebo súčasnej prebujnenej zlej architektúry odkazuje na maliarov, ktorí skrz svoju tvorbu hľadajú neprikrášľovanú pravdu.

 
Juraj Toman pedagogicky pôsobí na UKF v Nitre, je absolventom VŠVU v Bratislave a Akadémie umení v Banskej Bystrici. Má za sebou radu výstav, či už autorských – vo dvojici s Jurajom Florekom alebo skupinových. 
 
Juraj Florek vyštudoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici a absolvoval študijný pobyt na UCLM v španielskej Cuence. V roku 2014 získal 1. miesto v súťaži VUB Maľba roka. Aktívne maľuje, vystavuje a zúčastnil sa na viacerých um. rezidenčných pobytoch.
 
Umenie pre verejný priestor je úspešný cyklus moderovaných diskusií v koncepcii Niny Šoškovej. Jeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.