Umenie pre verejný priestor (Adam Berka, Eduard Kudláč)

Obľúbený cyklus moderovaných diskusií o UMENÍ VO VEREJNOM PRIESTORE oslavuje v Kunsthalle 2 roky!

8. 2. 2017 (streda)
18:00 - 20:00 hod.
Kunsthalle KLUB

Vstup voľný!

Jeho zakladateľka Nina Šošková – (výtvarníčka, sochárka, organizátorka public art projektov) si pre februárové vydanie prizvala ako obvykle zaujímavých hostí: vyštudovaného architekta, kníhkupca, milovníka Bratislavy – Adama Berku a režiséra, dramatika, fotografa – Eduarda Kudláča.Adam Berka v roku 2012 rozbehol 82 bøok & design shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Dlhoročný a komplikovaný vzťah k Bratislave ho stojí veľa úsilia, no podľa jeho vlastných slov, nemenil by. Založil projekty Miesta Mesta, Hnutie proti okrášľovaniu Bratislavy a Bratislava Budúcnosti, ktorým sa aktívne venuje.

Miesta Mesta je fotografický projekt o miestach v meste. Je zamyslením sa nad tým, čo robí miesto miestom v meste a krajine. Je aj o láske k Bratislave. Projekt sa zvlášť zameriava na ohrozenú architektúru a umenie vo verejnom priestore, ktorým okolnosti nedopriali rešpekt, lásku, uznanie ani starostlivosť, ktoré im právom patria.Eduard Kudláč vyštudoval divadelnú réžiu na VŠMU v Bratislave. Svoje zameranie na hľadanie nových možností divadla cez pohyb a akciu rozvinul vo vlastnom združení phenomenontheatre, ktoré založil v roku 2000 ako nezávislú platformu pre súčasné divadlo. Od roku 2009 je umeleckým šéfom Mestského divadla Žilina, ktoré profiluje ako divadlo s odvážnou dramaturgiou, zameranou prevažne na súčasné texty. 

Spolupracuje s divadlami na Slovensku aj v Čechách. Intímnou formou artikulácie jeho spôsobu myslenia je fotografia. Najosobnejšie témy realizuje práve cez ňu, mimo inštitúcie, jazyk však zostáva naďalej minimalisticky príznačný.

 

Facebook event