Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej bude pokračovať v aprílovom vydaní a jeho hosťmi bude kolektív VUNU a kolektív architektiek a sociologičiek - Spolka.

Foto: Lukáš Katriňák

10. 4. 2019 (Streda)
18:00
Kunsthalle KLUB
Vstup voľný

V aprílovom vydaní diskusií o verejnom priestore sa predstaví kolektív VUNU z Košíc, ktorého poslaním je poskytovať priestor na prezentáciu súčasnej tvorby mladých umelcov v galérii alebo na audiovizuálnych podujatiach, ktoré VUNU organizuje. Za kolektiv VUNU príde prezentovať Ivana Rusnáková (Production & project manager) a Nikolas Bernáth (Curator & art director).
VUNU stojí za autorskými projektami ako Vj Sympozium či Kotolňa Beats, uvádza festival DAAVS (Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí) ako aj formát AVE (Audiovisual Event).


Druhým hosťom bude Spolka – kolektív architektiek a sociologičiek pôsobiacich v Košiciach, ktoré sa zaoberajú urbanizmom a angažovaním verejnosti do tvorby miest. Zameriavajú sa na témy spojené s mestom, participáciou, nerovnosťou a komunikáciou. "Chceme kultivovať verejný priestor prostredníctvom vzdelávania, umeleckých a architektonických intervencií, a inštituciálneho a verejného dialógu. Spolka sa sústredí na témy spojené s mestom, verejným priestorom, participáciou, nerovnosťou a komunikáciou. Pracujeme hlavne v Košiciach a pôsobíme aj v Bratislave, Prahe, Brne a Berlíne."

 

Umenie pre verejný priestor je pravidelný cyklus moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej. Jeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.