Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej bude pokračovať vo februárovom vydaní a jeho hostky budú Saturejka (Mária Sládečková) a maliarka Alexandra Barth.

Alexandra Barth: Kamióny, 2018, akryl na plátne,120x160

27. 2. 2019 (Streda)
18:00
Kunsthalle KLUB
Vstup voľný

Pravidelný cyklus moderovaných diskusií sochárky Niny Augustínovej v Kunsthalle Bratislava už štyri roky sleduje a predstavuje aktuálne témy umenia vo verejnom priestore, aktivity jednotlivcov, organizácií či public art iniciatív. Hostkami februárového vydania budú ilustrátorka Saturejka (Mária Sládečková) a maliarka Alexandra Barth.

 

Umenie pre verejný priestor je pravidelný cyklus moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej. Jeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.

 


 

Alexandra Barth 

Je absolventkou maľby na VŠVU. Vo svojej maliarskej a grafickej tvorbe využíva princíp striktne ohraničených a jednoliatych farebných polí, redukcie výrazových prostriedkov a geometrizácie. Tematicky vychádza zo snahy definovať svoje miesto v spoločnosti prostredníctvom pozorovania elementov utvárajúcich každodennosť. V roku 2017 založila artist-run Temporary Parapet, žije a tvorí v Bratislave – Petžalke.

 

Saturejka 

Saturejkine slovné hračky je názov dlhodobého projektu, študentky ilustrácie na VŠVU v Bratislave - Saturejky (Márie Sládečkovej). Predstavujú sériu viacfarebných grafík vytvorených v technike linorytu. Sú spojením ilustrácie a textu (autorského alebo cudzieho), ktorý v sebe nesie dvojzmysel a vtipný odkaz. Slovné hračky vznikajú sériovo, v každej sú 4 rôzne návrhy a v súčasnosti existujú 3 série. V júni 2018 boli grafiky zaradené do online aukcie SOGA a neskôr do predajne Artattack v Novej Cvernovke. Dôležitou súčasťou projektu je inštalovanie grafík v rámci verejného priestoru rôznych ulíc Bratislavy s hlavným cieľom priblížiť grafickú tvorbu širokému publiku a vytrhnúť ľudí z mestského stereotypu.