Tomasz Wendland – Hotel de Inmigrantes

Hotel de Inmigrantes je cyklický projekt, ktorý sa rozbehol na výstave Art Scope Show v NY v roku 2012. Inšpiroval som sa pôvodnou budovou z 18. storočia vybudovanou v prístave Buenos Aires, kam prichádzali emigranti do Južnej Ameriky za novým, lepším životom.

11. máj 2016 (streda)
od 17:00 do 19:00 hod.
Kunsthalle KLUB
Prednáška bude v anglickom jazyku
Vstup voľný

Cítil som sa ako ten človek, ktorého som popisoval v denníku z mojej minulosti, keď som prišiel do Južnej Ameriky. Migrácia ľudí nie je nič nové, avšak v súčasnosti naberá novú formu, pretože môžeme slobodne cestovať po svete bez povinnosti ostať niekde naveky. Taktiež sa vieme pohybovať virtuálne, či už cez internet alebo cez skype. Tento projekt som začal ešte pred vojnou v Ukrajine a Sýrii, revolúcii/prevrate v Severnej Afrike, ktoré spôsobili masový príchod utečencov a imigrantov do Európy.

Mojim cieľom je zorganizovať stretnutia študentov a medzinárodnych umelcov na rôznych miestach po celom svete, ktoré by neboli orientované hlavne smerom na výstavy, ale boli by to rôzne typy stretnutí umelcov s lokálnymi obyvateľmi. Ich cieľom by bolo zachytiť našu vlastnú identitu a toleranciu voči rôznym postojom, ktoré by vytvorili bohatosť civilizácie a jednotlivých individuí. Tento projekt je tiež akési hnutie proti manipulácii, ktoré stavia ľudí proti sebe, vytvára klišé a strach z neznámeho a predstavuje ostatných ako nebezpečných a menej civilizovaných jedincov.

Každý z týchto projektov má podtitulok odkazujúci na rôzne miesta v Belgicku, Hannoveri, Uruguaji, Japonsku a Indonezii. Napríklad, náš 7.projekt v Izraeli sa uskutoční v meste Arad na púšti a čiastočne aj v Jeruzaleme a bude mať názov : Život je hra odzkradlujúca reálny život v extrémnych podmienkach – na púšti a v krajine pretrvávajúcich konfliktov so susedmi.
8.projekt je naplánovaný v Drážďanoch v spolupráci so sýrskymi imigrantmi v utečeneckých táboroch ako súčasť veľkého eventu – OSTRALE.
Dufame, že sa nám raz podarí zhromaždiť všetkých účastníkov v pôvodnej budove HDI v Buenos Aires.

 

Facebook