STOPs

Máte pocit, že súčasné umenie prechádza úplne pomimo vás? Ale čo ak by sa pristavilo, napríklad keď čakáte na ranný spoj do práce? Utečiete, alebo ostanete?

Podujatie pre verejnosť

11.8.2014 - 31.8.2014

Projekt STOPs, ktorý vám prináša novovznikajúci Dom umenia/Kunsthalle Bratislava (KHB), predstavuje slovenských a českých výtvarníkov, ktorí rôznymi spôsobmi zasiahli do všednosti každodenného cestovania mestskou hromadnou dopravou. Na ôsmich zastávkach v centre Bratislavy pre vás pripravili diela, ktoré môžete nielen vidieť či počuť, ale aj byť ich súčasťou. 

Názov projektu je odvodený od slova „stop“ v zmysle zastaviť, čakať a anglického výrazu pre zastávku (bus stop). Na zastávke MHD máme chuť tráviť čas len kým nepríde náš spoj, v čakárni sa ukrývame pred nepriaznivým počasím. No práve tieto umelecky poňaté čakárne vás môžu zaujať natoľko, že sa zdržíte a neodídete hneď najbližším autobusom. 

Na súčasné vizuálne umenie už netreba chodiť len do galérií. Vyjdite mu v ústrety a skúste nájsť všetkých osem čakární. Majte oči otvorené a určite budete prekvapení, čo na vás čaká!

 

Omar Mirza

váš sprievodca