Slávnostné rozsvietenie umeleckého osvetlenia fasády Domu umenia/Kunsthalle Bratislava.

Dom umenia/Kunsthalle Bratislava zdobí najmodernejšie umelecké osvetlenie, aké sme doteraz mohli obdivovať iba pri návšteve uznávaných prestížnych svetových galérií, múzeí stánkov umenia, či pamiatok.

utorok 24. marca 2015 o 18.30 hod.

pred Kunsthalle LABom zo strany Nám. SNP.

Podobný projekt sa na Slovensku zrealizoval vôbec po prvý raz a okrem oživenia fasády Domu umenia i bratislavského námestia SNP prináša tiež významné úspory na energiách, ako aj možnosti umeleckého využitia. Systém pochádza z dielne európskeho lídra v oblasti verejného a umeleckého osvetlenia, spoločnosti Enel Sole a zabezpečili ho Slovenské elektrárne. Jedinečný projekt je pokračovaním spolupráce s Ministerstvom kultúry SR a Národným osvetovým centrom.

„Ambíciou Domu umenia/Kunsthalle Bratislava je prekračovať hranice výstavných priestorov smerom k publiku a spolupodieľať sa na kultivácii verejných priestorov. Vďaka Slovenským elektrárňam, spoločnosti skupiny Enel sa nám podarilo pretvoriť fasádu Domu umenia na nový netradičný výstavný priestor. Vďaka programovateľnému svetelnému parku a spolupráci s prestížnymi domácimi a zahraničnými umelcami dávame Bratislave novú “dominantu”, ktorá by mala zmeniť doterajšiu fádnu tvár Námestia SNP. Ako prvý prijal pozvanie na vytvorenie "svetelnej symfónie” multimediálny umelec Peter Meluzín,“ povedal riaditeľ Slovenského centra vizuálnych umení Juraj Čarný.