Slam Poetry: Orly & holubice

V rámci večera sa predstavia štyria slameri zo štyroch krajín – Jaromír Konečný, Bibi Varga, Tomáš Straka a Lumi.

Foto: Boris Németh

24. 10. 2018 (Streda)
18:00
Kunsthalle 1. poschodie
Vstup voľný

Slam Poetry je súťažný žáner performatívnej poézie. O víťazovi rozhoduje porota zložená z divákov. Literárny fenomén je vo svete známy už od roku 1984, na Slovensku a v Čechách začala scéna Slam poetry fungovať roku 2003.
 
Na výstave Orly & holubice sa predstavia štyria slameri zo štyroch krajín. Každý z nich má presah i do iného štátu, a tak sa na pódiu udeje kultúrny mišmaš názorov, postrehov a glos o tom, čo znamenajú národy, hranice a symboly veľkých víťazstiev či súkromnej každodennosti.
 
Predstavia sa:
 
Jaromír Konečný (DE): česko-nemecký slamer, prednášajúci v oboch jazykoch. Jaromír slamuje vtipné a parodické texty, nebojí sa kopnúť si so svojím neopakovateľným humorom i do veľkých spoločenských tabu.
 
Bibi Varga (SK/HU): slovensko-maďarská slamerka, rapperka a organizátorka. Jej rytmické texty prinášajú často hlbokú osobnú výpoveď podanú tvrdo a expresívne.
 
Tomáš Straka  (SK/CZ): košický básnik pôsobí v Prahe, jeho tvrdé básne týkajúce sa lásky alebo politiky sa  na pódium dostali vďaka slamovej forme.
 
Lumi (CZ): poetka, výtvarníčka a slamerka zo Slovácka balansuje na hrane ženskej poézie a slamu, nehy a tvrdosti, sarkazmu a pravdy. 
 
 
 
Spoluorganizátor