Re:Visited s Prof. Dr. Beat Wyss

Prednáška v rámci autorského cyklu šéfkurátora Kunsthalle Bratislava Richarda Gregora RE:Visited

Prednáška pre verejnosť:

15.5. 2014 o 18:00

Kunsthalle Klub

Vstup voľný

 

Popredný švajčiarsky kunsthistorik Beat Wyss z Univerzity v Karlsruhe bude na pôde bratislavskej Kunsthalle prednášať o Benátskom Bienále z historiografickej perspektívy a z hľadiska kultúrnych štúdií. Sústredí sa na následnícke krajiny Rakúsko-Uhorskej monarchie a na to, ako sa vývoj vzťahov národných štátov Európy odrážal počas ich výstavných prezentácií v jednotlivých pavilónoch. V zmysle (ne)narušiteľnosti hraníc sa z kultúrnej perspektívy dotkne aj situácie na dnešnej Ukrajine.

Po prednáške bude o 19.00 nasledovať okrúhly stôl moderovaný autorom prednáškového cyklu Re:Visited Richardom Gregorom, ktorého sa okrem Prof. Wyssa ako hostia zúčastnia Marek Pokorný, kurátor našej poslednej benátskej prezentácie a Alexandra Kusá, generálna riaditeľka Slovenskej národnej galérie, ktorá je správou nášho benátskeho pavilónu ako aj výberom projektov preň poverená. 
V rámci okrúhleho stola sa chceme venovať aj kontextu ďalších aktuálnych medzinárodných projektov, napr. otázok viažúcich sa k problémom tohtoročnej Manifesty v Sankt Petersburgu a ďalším. 

Prednáška a okrúhly stôl budú simultánne prekladané z anglického do slovenského jazyka.

Vstup je voľný!