POĎ SI KRESLIŤ! Rodinný workshop

Aj vy ste si vždy chceli zakresliť priamo na stenu? Využite túto príležitosť na rodinnom programe v prázdninovej herni, ktorú sme počas leta namiesto výstavy umiestnili do priestoru Kunsthalle LAB-u. Ponúkneme vám spoločné kreslenie pre všetky generácie aj dôkaz, že kresba používa jazyk, ktorému rozumie každý.

Workshop: sobota, 26. 9. 2020 o 10:00

Prihlášky: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk
Počet miest je limitovaný.
Vstupné: 3 €/ dieťa

Otvorené denne okrem utorka od 10:00 do 19:00 

POĎ SI KRESLIŤ!
Prázdniny v Kunsthalle LAB

 

Kresba je univerzálnym jazykom, ktorému rozumie každý. Spája svet umenia a každodenného života, svet detí a dospelých. Využívame ju takmer v každej profesii a v rôznych oblastiach života. Napríklad, keď chceme niekomu vysvetliť cestu, keď si čmárame pri telefonovaní, alebo pri počúvaní hudby. Žije vlastným životom v zošitoch, na popraskaných múroch, zahmlenom skle či na oblohe. Kresba je nosnou témou herne, kde je dovolené kresliť na stenu a znovu objavovať to, čo vie každé dieťa — kresliť sa dá nielen ceruzkou na papier a kresba nemusí vždy iba zobrazovať, ale dokážeme ňou vyjadriť oveľa viac.

 

Ateliér Kunsthalle LAB je určený pre rodiny, ale aj návštevníka každého veku, ktorý si chce zaexperimentovať a objaviť hru a tvorivosť ako zdroje aktívneho oddychu. Ateliér je voľne inšpirovaný publikáciou „Nakresli si ovečku. O kresbe ako ju nepoznáte“ a pripravili ho jej autorky a galerijné pedagogičky KHB Daniela Čarná a Lucia Kotvanová.

 

Viac informácií o projekte: https://kunsthallebratislava.sk/event/pod-si-kreslit-prazdniny-v-kunsthalle-lab