Noc múzeí a galérií v Kunsthalle

Zažite súčasné umenie v netradičných (aj nočných) hodinách. Kunsthalle Bratislava pripravila v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2018 zaujímavý program pre všetkých.

19. 5. 2018 (sobota)
12.00 – 24.00 hod.
 

PROGRAM

 

15.00 / KHB 1. poschodie
Detský mediátor (program určený dospelým a deťom)
Výstavou Ilony Németh: Eastern Sugar nás prevedú naši detskí mediátori.


15.30 / KHB 1 poschodie - program k výstave Ilony Németh: Eastern Sugar
Kocka cukru
Ako vznikol kockový cukor, z čoho a kde všade sa cukor vyrába a na čo ho používame? Príď si vytvoriť vlastnú značku cukru a odnes si cukor vo vlastnom balení. Odporúčame začať programom Detský mediátor o 15.00.
Prihlášky: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk
Vstup voľný.

 

21.00 / KHB 1. poschodie
sprievod
Komentovaná prehliadka výstavy Eastern Sugar
Prevedie kurátorka výstavy Nina Vrbanová a jej autorka Ilona Németh.


VÝSTAVY

 

ILONA NÉMETH: Eastern Sugar

Miesto: KHB (1. poschodie)

Aktuálna výstava Eastern Sugar vychádza z vlastnej skúsenosti a poznania autorky, ktoré razantne rezonuje ako echo našej spoločnej situácie – „výpredaja“ vlastných hodnôt. Obracia sa k silnému, no akosi málo viditeľnému príbehu cukrovarov na Slovensku, pôvodne štátnych a prosperujúcich, postupne privatizovaných a tunelovaných, dnes nenávratne zničených.

 

MICHEL HOUELLEBECQ

Miesto: Kunsthalle LAB

Michel Houellebecq (Michel Thomas) je od deväťdesiatych rokov 20. storočia jedným z najprekladanejších a najčítanejších francúzskych autorov. Upozornil na seba románmi Rozšírenie bojového poľa, Elementárne častice Platforma, vďaka ktorým ho spoznal široký okruh čitateľov. Ako priaznivec fotografie, ktorú študoval na École Nationale Louis Lumièrev Paríži – ešte skôr ako zahájil svoju literárnu kariéru – svoje snímky predstavil po prvýkrát v Pavillon Carré de Baudoin v Paríži (Before Landing, 2014), neskôr v Palais de Tokyo v Paríži (Rester Vivant, 2016), na Manifeste 11 v Zürichu (2016) a v galérii Venus over Manhattan v New Yorku (French Bashing, 2017). V roku 2016 získal ocenenie Deutsche Börse Foundation Photography.