Noc múzeí a galérií v Kunsthalle

Zažite súčasné umenie v netradičných (aj nočných) hodinách. Kunsthalle Bratislava pripravila v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2017 zaujímavý program pre všetkých.

20. 5. 2017 (sobota)
12.00 – 23.00 hod.
Vstup voľný

PROGRAM:

 

13.00 

Detský kurátor (program pre rodičov s deťmi od 4 do 10 rokov)

Na sochárskej výstave Ako doma si priblížime spôsob, akým vznikajú výstavy. Detskí návštevníci budú mať možnosť vytvoriť vlastný návrh rozmiestnenia sôch v priestore a objaviť súvislosti, ktoré sú za vystavenými exponátmi na výstavách často skryté.

Prihlášky: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk

 

15.00 

Detský sprievodca (deti sprevádzajú dospelých)

Chcete sa na chvíľu vrátiť do detstva a objaviť čaro súčasného umenia očami dieťaťa? Počas Noci múzeí a galérií sa o príbehoch sôch na výstave Ako doma dozviete od našich detských mediátorov. Program je vhodný pre dospelých aj deti každého veku.

 

16.00 

Kurátorský sprievod výstavou Možnosť uchovávania

Prevedie Lucia Gavulová spoločne s participujúcimi umelcami.

 

17.00 

Kurátorský sprievod výstavou Ako doma

Prevedie Vladimíra Büngerová.

 

21.00 

Human Art Space na Súostroví

Tanečná performance zoskupenia Human Art Space na výstave Ota Hudeca Súostrovie. Kunsthalle LAB sa zmení na uzavretý výklad a javisko zároveň a divák tak bude môcť performance sledovať priamo z ulice.

Tanečníci: Adriana Kissová, Veronika Dúbravová, Silvia Zámečníková, Ivana Kleinová, Veronika Tuhárska, Martin Holič

Hudba: Karol Krištofovič

 

_____

 

VÝSTAVY:

 

Oto Hudec: Súostrovie

Miesto: Kunsthalle LAB

Kurátor: Daniel Grúň

Názov výstavy je symbolickým zobrazením vzťahu medzi obyvateľmi Kapverdských ostrovov a imigrantmi vo štvrtiach Lisabonu, či vo Francúzsku a iných krajinách EU. Hoci geograficky vzdialené, medzi oboma komunitami prebieha neustály kontakt – kultúrny, ekonomický a fyzický.

 

Možnosť uchovávania

Miesto: KHB 1. poschodie

Autori: APART kolektív 

Kurátorka: Lucia Gavulová

Témou výstavy umeleckého kolektívu APART je vývoj ľudskej práce v budúcnosti – úvahy nad tým, čo nastane po plnej automatizácii pracovného procesu, ako človek využije nadobudnutý čas a ako sa zmení kreatívna ľudská činnosť nepodliehajúca automatizácii.

 

Ako doma

Modelová situácia slovenského sochárstva 20. a 21. storočia

Miesto: KHB 1. poschodie

Odborná spolupráca: Vladimíra Büngerová

Vystavujúci umelci: Juraj Bartusz, Mária Bartuszová, Marko Blažo, Tomáš Džadoň, Jozef Jankovič, Marek Kvetan, Juraj Meliš, Michal Moravčík, Martin Piaček, Karol Pichler, Pavla Sceranková, Emöke Vargová

Výstava ako „modelová situáciu“ reflektuje vývinové obraty domáceho sochárskeho umenia 20. a 21. storočia pre edukatívne ciele. V jednom priestore sa stretávajú diela od 60. rokov so súčasnými. 

_____

 

Galéria Kunsthalle Bratislava bude počas Noci múzeí a galérií 2017 otvorená do 23.00, posledný vstup je o 22.30.