ONLINE / Miniséria o akčnom umení II

Čo robia umelci v zime? Nesedia doma, ale objavujú tajomstvá zasneženej krajiny. K čomu všetkému ich sneh inšpiroval, to ti postupne prezradí táto miniséria 10 zasnežených diel, ktoré na tejto stránke každý týždeň pribudnú. A čo robíš v zime najradšej ty?

V 10-dielnej minisérii ti ponúkame známe diela slovenského akčného umenia napríklad od Milana Adamčiaka, Rudolfa Sikoru, Dezidera Tótha, Alexa Mlynárčika, Miloša Urbáska, Petra Bartoša či Otisa Lauberta. Minisériu pre vás pripravuje Daniela Čarná a Lucia Kotvanová. 


 

Mnohé akcie umelcov a umelkýň vznikali v meste alebo v prírode či vo vlastnom byte, od polovice 60. rokov 20. storočia po súčasnosť. Niektoré realizovali spolu s kamarátmi umelcami, iné s náhodnými okoloidúcimi, alebo osamote pri prechádzkach krajinou. Aby sa so svojimi zážitkami mohli podeliť, zaznamenávali ich na fotografiu, a my sme ich prekreslili. Možno ti pripomenú zážitok, ktorý si mal v prírode či v meste aj ty, alebo ťa inšpirujú a vytvoríš vlastnú "akciu" pre členov rodiny či kamarátov, vďaka ktorej sa pozrieš na svet novými očami. Ak sa budeš chcieť s nami podeliť o tvoj pohľad na vec, potešíme sa na adrese vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk.

Predchádzajúca séria: Čo robia umelci na jar?