Metodické stretnutie pre pedagógov k výstave Ilona Németh: EASTERN SUGAR

Metodické stretnutie pre pedagógov materských, základných a stredných škôl predstaví metodiku práce s výstavou a prepojí prehliadku výstavy s tvorivými aktivitami.

16. 4. 2018 (pondelok)

9:30 – 12:30 hod.

1. poschodie KHB

vstup voľný

Názov Eastern Sugar získal kedysi najväčší slovenský cukrovar Juhocukor, sídliaci v Dunajskej Strede, po vstupe majoritného zahraničného akcionára v roku 1993. Sľuboval investície, revitalizáciu, a rozmach produkcie cukru na Slovensku, no fabrika vydržala len do roku 2007, kedy bolo ohlásené jej definitívne zatvorenie a ukončenie výroby. 

 

Participatívna výstava odkazuje k historickým, spoločenským a sociálnym otázkam a problémom, ktoré prinášajú nové priority, doba automatizácie a zánik tradičných priemyselných odvetví. Súčasťou výstavy je múzeum cukru a „manufaktúra“, ktorej zamestnancami sa pri výrobe cukrových homolí na chvíľu stávajú aj návštevníci.

 

Cukor je prepojený s rôznymi oblasťami života, je procesuálnym materiálom, s ktorým po svojom pracujú aj umelci. Ako ho využívame my, čo symbolizuje a aký je jeho potenciál v umení?


Metodické stretnutie pre pedagógov materských, základných a stredných škôl predstaví metodiku práce s výstavou a prepojí prehliadku výstavy s tvorivými aktivitami.
 

KEDY? pondelok 23. 4. 2018 od 9.30 do 12:30 h.

KDE? Kunsthalle Bratislava, Nám. SNP 12, Bratislava

Prihlášky prosím zasielajte do 20. 4. 2018 na adresu: daniela.carna@kunsthallebratislava.sk alebo slavka.gecova@mpc-edu.sk 

Vstup je voľný.


 

Výstava Ilony Németh: Eastern Sugar sa koná do 15. júla 2018, programy pre školské skupiny sa konajú na objednávku: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk, vstupné: 1 €/ žiak, študent.

 

Kontakty:

Mgr. Daniela Čarná, PhD., daniela.carna@kunsthallebratislava.sk, 02 2047 1216        

Mgr. Slávka Gécová, slavka.gecova@mpc-edu.sk, 0905 835 363