Lecture Performance Elisabeth B. Tambwe vo výstave Esther Stocker: "Z budúcnosti"

Pozývame Vás na Lecture Performance vo Viedni pôsobiacej performerky konžského pôvodu Elisabeth Bakambamba Tambwe, ktorá uskutoční v inštalácii výstavy Esther Stocker: "Z budúcnosti" (Kunsthalle LAB) aj za osobnej účasti výtvarníčky.
19. novembra 2016 (sobota)
16:00 hod.
Kunsthalle LAB
Vstup voľný
„Prvé kroky v roztrieštenom svete"
 
Môj svet sa rozbil na malé kúsky a tie viac nevytvárajú celistvé predmety alebo obrazy.
Od doby, kedy som sa zranil, som ešte nebol schopný vidieť jedinú vec ako celok - ani jednu. Dokonca aj teraz si musím veľa objektov, javov, alebo akékoľvek živé bytosti poskladať v predstavivosti.
To znamená, že si ich musím predstaviť v mojej mysli a snažiť sa spomenúť si na ne ako na úplné a kompletné....
 
(úryvok z textu Alexandra Luria)
 
 
Elisabeth Bakambamba Tambwe sa narodila v Kinshasa (KDR). Vyrastala vo Francúzsku, kde vyštudovala výtvarné umenie. V roku 1998 získala magisterský titul s vyznamenaním za jej sochársku prácu v Tourcoing School of the Arts (FR).
Ako performerka spolupracovala okrem iného s Serge-Aymé Coulibaly, George Momboye, Graciano Finzi, Faustin Lyniékula, Robyn Orlin, Amanda Pina a Oleg Soulimenko. Jej uvažovanie o výtvarnom umení, založené na organickej architektúre a choreografii, je v podstate orientované na citlivé a krehké dimenzie ľudského tela. Základ jej práce spočíva v kritike pojmu normálnosti, ktorý považuje za tyranský a ponižujúci.
 
 
Kredit: Performance Elisabeth Bakambamba Tambwe v inštalácii Esther Stocker „Approximation linéare“, la BF15, Lyon, 2016