Kunsthalle KIDS z domu: Kreslenia nie je nikdy dosť - 4. časť

Séria tvorivých aktivít inšpirovaných knihou NAKRESLI SI OVEČKU

Kunsthalle KIDS vám "z domu do domu" prináša tvorivé aktivity zamerané na kresbu z knihy NAKRESLI SI OVEČKU. Nech sa páči vstúpte a inšpirujte sa, pretože kresby nie je nikdy dosť! Tešia sa na vás umelci a umelkyne Maria Bartuszová, Albrecht Durer, Vincent Van Gogh a Adriena Šimotová.

Séria aktivít je inšpirovaná publikáciou NAKRESLI SI OVEČKU a ponúka nám objaviť možnosti kresby, ktorú využívame v rôznych situáciách. V týchto dňoch napríklad pri písaní lístku do obchodu, pripravovaní denného či týždenného plánu pre celú rodinu, alebo pri domácich úlohách či zábave s deťmi. - Nech sa páči, inšpirujte sa!

Budeme radi, ak sa s Tvojimi tvorivými nápadmi podelíš aj s nami. Pošli nám ich na adresu: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk a mi ich radi uverejníme na tejto stránke a na našom FB profile https://www.facebook.com/KunsthalleBratislava/

Ak by ste chceli knižku držať v rukách a kresliť si priamo do nej, všetko je možné. Objednať si ju môžete tu.


INŠPIRUJTE SA / 13
MARIA BARTUSZOVÁ. Vypáraná kresba
Mnohí z nás v týchto dňoch znova vytiahli šijacie stroje aby ušili rúška svojim blízkym a pomohli aj tým, ktorí to potrebujú. Šijací stroj má svoje miest aj v umení. Maria Bartuszová popri jedinečných sochách vytvorila aj viacero "šitých obrazov".
/// Popri šití rúšok si vytvor aj vlastný šitý obraz. Postačí ti k tomu ihla, niť a papier, na ktorý môžeš "nakresliť šitím" napríklad to, akú máš dnes náladu!
 


INŠPIRUJTE SA / 14
ALBRECHT DÜRER. Pokrčená kresba
Nedeľa je deň, kedy si radi dlhšie pospíme. Skúšal si už niekedy preskúmať svoj vankúš potom, ako sa ráno zobudíš? Ak nie, je najvyšší čas! Taký vankúš o nás toho veľa prezradí, mohli by sme povedať že je našim "autoportrétom". ALBRECHT DÜRER ich nakreslil rovno šesť - skúmal ako zachytiť ich povrch, mäkkosť, dopad svetla.
/// Kým ešte všetci spia, nakresli svoj vankúš, alebo pokrč hárok papiera do tvaru pokrčeného vankúša. Sú vankúše všetkých členov rodiny ráno pokrčené rovnako alebo ho každý pokrčí inak? Skús ich odfotografovať.
 


INŠPIRUJTE SA / 15
VINCENT VAN GOGH. Na koľko stoličiek si denne sadneš? 
Na autoportréte nemusí byť zobrazená iba naša tvár. Veľa o nás prezradia aj predmety, ktoré denne používame. Naša izba, tá je tiež našim "obrazom". Vincent Van Gogh pravidelne zobrazoval svoje  topánky, stoličky, aj celú svoju izbu.
/// Zrátaj, koľko rôznych stoličiek doma máte a nakresli postupne každú z nich. Zachytiť môžeš tiež tvoju izbu. Čo všetko o tebe prezrádza?
 


INŠPIRUJTE SA / 16
ADRIENA ŠIMOTOVÁ. Hlava plná nápadov
Čo ti  v týchto dňoch víri hlavou? Dobré nápady, aj tie umelecké vznikajú v hlave a aby sme ich nezabudli, najčastejšie si ich nakreslíme alebo zapíšeme do denníka či útržky papierikov, ktoré máme práve po ruke.
V hlave je to niekedy ako v úli alebo v továrni. Nakresli, ako to vyzerá v tvojej hlave plnej nápadov a možno ti to pomôže v ich roztriedení či "uprataní". Podobne ako to urobila aj česká umelkyňa Adriena Šimotová.