Kunsthalle KIDS z domu: Kreslenia nie je nikdy dosť - 3. časť

Séria tvorivých aktivít inšpirovaných knihou NAKRESLI SI OVEČKU

Kunsthalle KIDS vám "z domu do domu" prináša tvorivé aktivity zamerané na kresbu z knihy NAKRESLI SI OVEČKU. Nech sa páči vstúpte a inšpirujte sa, pretože kresby nie je nikdy dosť! Tešia sa na vás 2 slovenskí a 2 českí umelci: Ľubomír Ďurček, Milan Maur, Július Koller a Dalibor Chatrný.

Séria aktivít je inšpirovaná publikáciou NAKRESLI SI OVEČKU a ponúka nám objaviť možnosti kresby, ktorú využívame v rôznych situáciách. V týchto dňoch napríklad pri písaní lístku do obchodu, pripravovaní denného či týždenného plánu pre celú rodinu, alebo pri domácich úlohách či zábave s deťmi. - Nech sa páči, inšpirujte sa!

Budeme radi, ak sa s Tvojimi tvorivými nápadmi podelíš aj s nami. Pošli nám ich na adresu: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk a mi ich radi uverejníme na tejto stránke a na našom FB profile https://www.facebook.com/KunsthalleBratislava/

Ak by ste chceli knižku držať v rukách a kresliť si priamo do nej, všetko je možné. Objednať si ju môžete tu.
 

INŠPIRUJTE SA / 9
ĽUBOMÍR ĎURČEK. Ako sa mám rozhodnúť?
Každý deň robíš veľa menších aj väčších rozhodnutí. Rozmýšľaš, čo si oblečieš, s čím sa budeš hrať, akú knihu si prečítaš, ako potešíš rodičov. Ľubomír Ďurček sa vážne aj hravo zamýšľal nad dvomi dôležitými slovíčkami – ÁNO a NIE, ktoré sú ako dve strany mince. Vedieť sa totiž rozhodnúť, kedy povedať áno a kedy nie, je tiež umenie.
 


INŠPIRUJTE SA / 10
MILAN MAUR. Aj príroda vie kresliť
Kresbu môžeš objaviť aj tam, kde ju nikto nehľadá. Český umelec Milan Maur našiel v zamrznutej rieke veľké kusy ľadu. Priniesol si ich domov a ako výskumník v laboratóriu zaznamenával proces ich topenia. V pravidelných intervaloch obkresľoval ľad, ktorý mizol a kresba sa postupne zmenšovala.
/// Času máme dosť, preto môžeš skúsiť zachytiť pohyb tieňa. Už ráno si priprav na parapetu okna papier a polož na ňu malú hračku. Počas dna každú hodinu obkresli tieň, ktorý vrhá na papier. Vyber si deň, kedy vonku pekne svieti slnko :)
 


INŠPIRUJTE SA / 11
JÚLIUS KOLLER. Kreslí celá rodina
Umelci často obdivujú, ako deti tvoria a radi s nimi spolupracujú. Július Koller si požičal kresbu svojho vnuka a dokreslil ju. Vpísal do nej vlastný znak: nekonečno a otáznik v jednom.
/// Vytvor si rodinný obraz na pokračovanie. Zlož papier na dve alebo viac častí (ako harmoniku). Na jednu časť nakresli obrázok tak, aby malý kúsok čiary prečnieval na ďalšiu stranu. Popros členov rodiny, aby dokreslil pokračovanie obrázku bez toho, aby videli tvoju kresbu. Aký príbeh vám na rodinnom obraze vznikol?INŠPIRUJTE SA / 12
DALIBOR CHATRNÝ. Kresba namiesto rozcvičky
Nemysli si že kreslenie je iba záležitosťou ruky. Brnenský umelec Dalibor Chatrný do svojich obojručných kresieb zapojil celé telo. Oboma rukami naraz robil rovnaké pohyby ako pri rozcvičke.
/// Vieš aj ty kresliť oboma rukami naraz? Určite áno, ale chce to cvik. Priprav si väčší papier, na ktorý budeš môcť kresliť oboma rukami a začni skúšať. Môžeš skúsiť nakresliť základné geometrické tvary alebo jednoduché obrázky ako dom, strom či postavička. Nezabudni, jedenkrát nestačí! Kresbu opakuj dokola aspoň desaťkrát.
 


 

Pokračovanie tu.