ONLINE / Kunsthalle KIDS z domu: Kreslenia nie je nikdy dosť - 1. časť

Séria tvorivých aktivít inšpirovaných knihou NAKRESLI SI OVEČKU

Kunsthalle KIDS vám "z domu do domu" prináša tvorivé aktivity zamerané na kresbu z knihy NAKRESLI SI OVEČKU. Nech sa páči vstúpte a inšpirujte sa, pretože kresby nie je nikdy dosť! Tešia sa na vás umelci Dennis Oppenheim, Michal Kern, Paul Klee a Roman Ondak. Ďalšie časti nájdete v sekcii Vzdelávanie.

  

 

Séria aktivít je inšpirovaná publikáciou NAKRESLI SI OVEČKU a ponúka nám objaviť možnosti kresby, ktorú využívame v rôznych situáciách. V týchto dňoch napríklad pri písaní lístku do obchodu, pripravovaní denného či týždenného plánu pre celú rodinu, alebo pri domácich úlohách či zábave s deťmi. - Nech sa páči, inšpirujte sa!


Budeme radi, ak sa s Tvojimi tvorivými nápadmi podelíš aj s nami. Pošli nám ich na adresu: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk a mi ich radi uverejníme na tejto stránke a na našom FB profile https://www.facebook.com/KunsthalleBratislava/

Ak by ste chceli knižku držať v rukách a kresliť si priamo do nej, všetko je možné. Objednať si ju môžete tu.

INŠPIRUJTE SA / 1
DENNIS OPPENHEIM. Hádaj, čo ti kreslím na chrbát!
Písali ste si v detstve odkazy na chrbát a hádali ich význam? Táto hra má miesto v rôznych kultúrach a krajinách, aj v tvorbe amerického performera Dennisa Oppenheima. Vytvorte doma so svojimi deťmi a blízkymi vlastnú hru. Postup je jednoduchý:


1. Budeš potrebovať: 2 papiere, 2 ceruzky, niekoho z rodiny, chvíľku sústredenia (počet pomôcok sa môže meniť podľa počtu hráčov)
2. Prilož spoluhráčovi na chrbát papier a začni kresliť jednoduchý obrázok. Ten sa ho zároveň s tebou pokúsi prekresliť na druhý papier.
3. Keď skončíte, kresby si porovnajte a úlohy si vymeňte.

 

 

INŠPIRUJTE SA / 2
MICHAL KERN. Dá sa schovať do nakreslenej skýše?
Skrýše a bunkre sú skvelým miestom, kde sa dá nerušene premýšľať a snívať... Stačí zavrieť oči a ocitneš sa vo svete fantázie. Michal Kern si vytváral skrýše v prírode z lopúchov, no skrýša sa dá vytvoriť aj doma v izbe.
/// Odfotografuj, ako vyzerá tvoj domáci bunker.

 

 

INŠPIRUJTE SA / 3
PAUL KLEE. Neviditeľná kresba. 
Predstavovali ste si niekedy, ako by mohol vyzerať anjel? Švajčiarsky umelec Paul Klee sa inšpiroval detskou fantáziou a v náročnom období začiatku druhej svetovej vojny ich niekoľko nakreslil. Dal im aj mená ako Anjel roľnička či Zábudlivý anjel.
/// Aký je tvoj anjel? Nakresli ho a pomenuj podľa vlastnosti, ktorá ho najviac vystihuje.

 

 

INŠPITUJTE SA / 4
ROMAN ONDAK. Odmeraj si svoju kresbu.
Ako zisťuješ svoju výšku? Každý z nás mal doma v detstve miesto, kde sa pravidelne meral - najčastejšie to bola zárubňa dverí alebo stena. Roman Ondak na princípe tohto rozšíreného zvyku vytvoril známe dielo, kde je výška návštevníkov zaznamenávaná na stenu galérie, až kým nie je celá pokrytá čiarami, menami návštevníkov a dátumami záznamu.
/// Pošli nám fotografiu miesta, kde meriaš svoju výšku. Skús zmerať aj svoje hračky a usporiadaj ich podľa rôznych kritérií: veľkosti, farby, materiálu či podľa vzťahu, ktorý k nim máš.
 


Pokračovanie tu.