Komentovaná prehliadka výstavy

EMÍLIA RIGOVÁ: Čohaňi z Koni Ajlend

Výstavou Čohaňi z Koni Ajlend prevedú kurátorka Nina Vrbanová a autorka Emília Rigová. V priestoroch Kunsthalle EXT na Treskoňovej ulici bude zároveň v spolupráci s mestom Bratislava spustený projekt voľného sedenia v meste Sadni si!

Foto: Martin Marenčin

Utorok / 17.00 / Kunsthalle LAB

Aktuálna výstava Emílie Rigovej, laureátky Ceny Oskára Čepana 2018, v našej “výkladovej galérii” Kunsthalle LAB si zámerne preberá formát múzea umenia, paradoxne, ako “expozíciu” obrazov, ktorá zahŕňa kritickú revíziu západných dejín umenia a kultúry. Autorka v nej pracuje s rekonštrukciou kultúrnej histórie, dejinami diaspórnych Rómova a aktualitou vlastného JA, identity mladej ženy – intelektuálky, umelkyne, feministky.

 

V priestoroch Kunsthalle EXT na Treskoňovej ulici bude zároveň v spolupráci s mestom Bratislava spustený projekt Sadni si! Projekt voľného sedenia v meste predstavuje spôsob ako zvýšiť možnosti posedenia, oddychu, ale aj stretávania sa v meste v letných mesiacoch, a to bez vytvárania stálych bariér. Cieľom projektu je súčasne kultivácia verejného priestoru.

 

Vo verejnom priestore Kunsthalle EXT budú tak distribuované mobilné sety na sedenie od francúzskej značky Fermob, ktoré nájdete napríklad aj v Paríži. Stoličky a stoly nie sú fixne upevnené, dajú sa presúvať podľa chuti.

 

Tešíme sa na stretnutie pri umení a posedení s Vami!

 

________
V prípade priaznivého počasia bude rozhovor kurátorky Niny Vrbanovej a autorky Emílie Rigovej prebiehať v Kunsthalle EXT na Treskoňovej ulici. Po ňom si návštevníci budú môcť prezrieť výstavu v Kunsthalle LAB. Počet osôb v galerijnom priestore nesmie prekročiť rozsah schválený Úradom verejného zdravotníctva SR.