Európska noc výskumníkov

Kunsthalle Bratislava srdečne pozýva na Noc výskumníkov, v rámci ktorej si pre Vás pripravila program k výstave Orly & holubice pre deti aj dospelých.

28. 9. 2018 (Piatok)
1.poschodie KHB
Vstup voľný

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií. Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy. Mottom tohtoročného festivalu je „Výskumníci v nás“. V rámci spolupráce si pre Vás Kunsthalle Bratislava pripravila pestrý program.
 
 
10:00 / program pre základné a stredné školy
Nebuď labuť!
Máš orlí zrak, holubičiu povahu alebo si prefíkaný ako líška? Vieš bojovať ako lev a urobil si už niekomu medvediu službu? Zvieratám pripisujeme vlastnosti, vďaka ktorým sa mnohé z nich dostali do erbov a štátnych znakov. Aké zviera či rastlina symbolizuje našu krajinu a ktoré vystihujú teba? Príďte si vytvoriť vlastný erb, znak či logo na výstavu Orly & holubice.
 
16:00 / program pre rodiny s deťmi od 3 do 12 rokov
Ako v holubníku!
Čo je to heraldika a aké sú jej pravidlá? Výstava Orly & holubice s humorom a nadhľadom pracuje so symbolmi, ktoré sa nachádzajú v erboch a štátnych znakoch – ich súčasťou sú neraz zvieratá, rastliny, ľudia aj predmety. Čo by si umiestnil do rodinného erbu ty? Čo je "rodinným pokladom" tvojej rodiny?


18:00 / program pre dospelých 
Som z toho jeleň
Čo vedie umelcov, aby sa vyjadrovali k otázkam vážnym aj každodenným? Pri pohľade na vybrané diela výstavy Orly & holubice sa dozvieme, prečo umenie nie je iba vždy iba pekný obraz či dobrá socha. Na diela, ktoré pracujú s ideou národnej identity, nadviaže tvorivá aktivita, v ktorej sformulujeme vlastný návrh erbu či loga a odnesieme si suvenír "šitý na mieru". 

 

Na programy je potrebné sa vopred registrovať na: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk 

Vstup na progamy je voľný.