ONLINE / Miniséria o akčnom umení

Čo robia umelci na jar? Chodia na prechádzky po meste, na výlety do prírody. A hlavne - majú oči otvorené a svet okolo seba pretvárajú na umelecké dielo. Čo robíš v tomto ročnom období najradšej ty?

V 10-dielnej minisérii vám ponúkame známe diela slovenského akčného umenia od Alexa Mlynárčika a Roberta Cypricha, Jany Želibskej, Júliusa Kollera Ľubomíra Ďurčeka, Juraja Bartusza, Michala Kerna, Dezidera Tótha, Vladimíra Kordoša a Mateja Kréna, Petra Bartoša, Júliusa Kollera. Pripravili ho Daniela Čarná a Lucia Kotvanová. 

Mnohé akcie umelcov a umelkýň vznikali v meste alebo v prírode či vlastnom byte, od polovice 60. rokov 20. storočia po súčasnosť. Niektoré robili spolu s kamarátmi umelcami, iné s náhodnými okoloidúcimi, alebo osamote pri prechádzkach krajinou. Aby sa so svojimi zážitkami mohli podeliť, zaznamenávali ich na fotografiu. Možno ti pripomenú zážitok, ktorý si mal v prírode či v meste aj ty, alebo ťa inšpirujú a vytvoríš vlastnú "akciu" pre členov rodiny či kamarátov, vďaka ktorej sa pozrieš na svet novými očami. Ak sa budeš chcieť s nami podeliť o tvoj pohľad na vec, potešíme sa na adrese vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk.
 

Nasledujúca séria: Čo robia umelci v zime?