Artist Stalk (Štefan Papčo)

Hosťom posledného vydania diskusno-prezentačného formátu Artist Stalk v tomto roku bude v Kunsthalle Bratislava aktuálne vystavujúci vizuálny umelec Štefan Papčo (*1983, Ružomberok).

13. 12. 2017 (streda)

18:00 hod.

Kunsthalle KLUB

Vstup voľný

ARTIST STALK

Hosť: Štefan Papčo

Moderuje: Michal Stolárik

 

Absolvent ateliéru Socha a priestor Jozefa Jankoviča na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení sa v roku 2013 stal laureátom Ceny Nadácie Tatra banky za umenie v kategórii Mladý tvorca, získal hlavnú cenu Nadácie Novum za rok 2014 a v roku 2010 bol finalistom Ceny Oskára Čepana. Jeho tvorba je zastúpená v štátnych a privátnych zbierkach v Luxembursku, Holandsku, Taliansku či v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.

 

Štefan Papčo aktívne pôsobí na poli tradičného sochárstva, vytvára objekty či priestorové inštalácie a nevyhýba sa ani multimediálnym experimentom. Inšpiruje sa lokálnou históriou, apropriuje témy či diela umeleckých velikánov, vzdáva hold jednotlivcom či (pre neho) výnimočným lokáciám. Gros autorovej tvorby prirodzene vychádza s vlastnej vášne - horolezectva a príslušných hraničných situácií, surovej prírody a nevyspytateľnej okolitej krajiny.