Artist Stalk (Peter Barényi, Kristián Németh)

Marcové vydanie moderovaných prezentácií autorských portfólií – ARTIST STALK bude venované dvom výrazným vizuálnym umelcom mladej generácie.

8. 3. 2017 (streda)
18:00 hod.
Kunsthalle KLUB


Vstup voľný!

Hosťami Michala Stolárika budú Peter Barényi a Kristián Németh, ktorí predstavia svoju najaktuálnejšiu tvorbu, koncepcie diel a výstavných projektov. Obaja pracujú v rozličných médiách, pričom ich spája záujem o vyrovnávanie sa s vlastným životom.

Peter Barényi (1978) je absolvent Katedry intermédií a multimédií na bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení. Vo svojej umeleckej tvorbe vychádza z osobných skúseností a tém, ktoré ho obklopujú. V ostatných rokoch sa primárne venoval téme vyrovnávania sa s chorobou a smrťou blízkeho a následnú snahu o zabudnutie skrze bytové a klubové večierky.

Kristián Németh (1983) aktuálne pôsobí ako doktorand na VŠVU v ateliéri Martina Piačeka. V roku 2015 sa stal víťazom ESSL Art Award a o rok neskôr finalistom talianskej Art Laguna. Kontinuálne rozvíja témy späté s cirkvou – rozvíja úvahy o jej fungovaní, viere a jej temných stránkach. 

 

Facebook event