ARTIST STALK

Juraj Gábor, Juraj Mravec, Erik Šille

ARTIST STALK je formát moderovaných diskusií o súčasnom vizuálnom umení, v ktorom vybraní umelci predstavujú svoju aktuálnu tvorbu formou autorských prezentácií. Májové vydanie sa uskutoční pri príležitosti akcie 'Noc múzeí a galérií' na špeciálnom mieste v Kunsthalle LAB a predstaví autorov, ktorých diela a projekty môžu pre naše prostredie pôsobiť 'exoticky', prípadne vznikali v špecifickej lokalite, ktorá sa v nich odzrkadlila či zapôsobila ako hlavný zdroj inšpirácie.
Moderuje: Michal Stolárik

Moderovaná diskusia pre verejnosť:

sobota 16. 5. 2015 od 21:30 do 23:30 hod.

Kunsthalle LAB

Vstup voľný

Juraj Gábor (1985) je multimediálny umelec, absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Ateliéru priestorových komunikácií+. V roku 2012 získal Cenu Igora Kalného na Zlínskom salóne mladých a zúčastnil sa zahraničných rezidencií v Iksane a Seoule v Kórei (2013) a v Banskej Štiavnici (2011). Vo svojej tvorbe často reaguje na priestor, miesto či kontext, v ktorom pôsobí. 

Juraj Mravec (1987) absolvoval Ateliér kameramanskej tvorby a fotografie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Venuje sa primárne čiernobielej dokumentárnej fotografii, v ktorej zachytáva svoje potulky po svete či Slovensku a v poslednom období zarezonovali hlavne jeho aktuálne fotografie z Ukrajiny, za ktoré získal 2. miesto na Czech Press Photo. 

Erik Šille (1978) je absolvent bratislavskej VŠVU 4. ateliéru maľby Ivana Csudaia, pričom patrí k jedným z najvýraznejších maliarov súčasnosti u nás. Vyhral prvé miesto v súťaži VÚB Maľba roka (2009), stal sa laureátom Nadácie Tatra Banky Mladý tvorca (2010) a v roku 2006 získal Cenu Igora Kalného. Počas roku 2013 sa zúčastnil na umeleckej rezidencii v Youkobo Art Space v Tokyu. Jeho diela sú zastúpené v súkromných a štátnych zbierkach doma aj v zahraničí.