Kunsthalle KIDS from home: Drawing never ends! - 1. part

Creative activities from the book Draw Your Sheep.

In a “door to door” fashion, Kunsthalle KIDS brings you the creative activities from the book Draw Your Sheep. It gives us the possibility to explore the drawings we use in various situations. These days, it is the shopping lists, daily or weekly schedules for the family, or homework and fun activities with the children. - Go ahead and get inspired! Join in and get inspired – because drawing never ends! Artists Dennis Oppenheim, Michal Kern, Paul Klee and Roman Ondak are looking forward to meeting you. More information can be found in the Education section.

  

 

Séria aktivít je inšpirovaná publikáciou NAKRESLI SI OVEČKU a ponúka nám objaviť možnosti kresby, ktorú využívame v rôznych situáciách. V týchto dňoch napríklad pri písaní lístku do obchodu, pripravovaní denného či týždenného plánu pre celú rodinu, alebo pri domácich úlohách či zábave s deťmi. - Nech sa páči, inšpirujte sa!


Budeme radi, ak sa s Tvojimi tvorivými nápadmi podelíš aj s nami. Pošli nám ich na adresu: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk a mi ich radi uverejníme na tejto stránke a na našom FB profile https://www.facebook.com/KunsthalleBratislava/

Ak by ste chceli knižku držať v rukách a kresliť si priamo do nej, všetko je možné. Objednať si ju môžete tu.

INŠPIRUJTE SA / 1
DENNIS OPPENHEIM. Hádaj, čo ti kreslím na chrbát!
Písali ste si v detstve odkazy na chrbát a hádali ich význam? Táto hra má miesto v rôznych kultúrach a krajinách, aj v tvorbe amerického performera Dennisa Oppenheima. Vytvorte doma so svojimi deťmi a blízkymi vlastnú hru. Postup je jednoduchý:


1. Budeš potrebovať: 2 papiere, 2 ceruzky, niekoho z rodiny, chvíľku sústredenia (počet pomôcok sa môže meniť podľa počtu hráčov)
2. Prilož spoluhráčovi na chrbát papier a začni kresliť jednoduchý obrázok. Ten sa ho zároveň s tebou pokúsi prekresliť na druhý papier.
3. Keď skončíte, kresby si porovnajte a úlohy si vymeňte.

 

 

INŠPIRUJTE SA / 2
MICHAL KERN. Dá sa schovať do nakreslenej skýše?
Skrýše a bunkre sú skvelým miestom, kde sa dá nerušene premýšľať a snívať... Stačí zavrieť oči a ocitneš sa vo svete fantázie. Michal Kern si vytváral skrýše v prírode z lopúchov, no skrýša sa dá vytvoriť aj doma v izbe.
/// Odfotografuj, ako vyzerá tvoj domáci bunker.

 

 

INŠPIRUJTE SA / 3
PAUL KLEE. Neviditeľná kresba. 
Predstavovali ste si niekedy, ako by mohol vyzerať anjel? Švajčiarsky umelec Paul Klee sa inšpiroval detskou fantáziou a v náročnom období začiatku druhej svetovej vojny ich niekoľko nakreslil. Dal im aj mená ako Anjel roľnička či Zábudlivý anjel.
/// Aký je tvoj anjel? Nakresli ho a pomenuj podľa vlastnosti, ktorá ho najviac vystihuje.

 

 

INŠPITUJTE SA / 4
ROMAN ONDAK. Odmeraj si svoju kresbu.
Ako zisťuješ svoju výšku? Každý z nás mal doma v detstve miesto, kde sa pravidelne meral - najčastejšie to bola zárubňa dverí alebo stena. Roman Ondak na princípe tohto rozšíreného zvyku vytvoril známe dielo, kde je výška návštevníkov zaznamenávaná na stenu galérie, až kým nie je celá pokrytá čiarami, menami návštevníkov a dátumami záznamu.
/// Pošli nám fotografiu miesta, kde meriaš svoju výšku. Skús zmerať aj svoje hračky a usporiadaj ich podľa rôznych kritérií: veľkosti, farby, materiálu či podľa vzťahu, ktorý k nim máš.
 


Pokračovanie tu.