Programy – Ukončené

22.2.2021 - 31.12.2021

Workshop

ONLINE / Recept na umenie II

Vytvoriť si kúsok umenia doma? Prečo nie? Ponúkame Vám aktivitu, pomocou ktorej vytvoríte procesuálne dielo, inšpirované umelcom Markusom Whirtmannom na výstave Na hrane / At the Limit / Am Limit.
18.2.2021 - 31.12.2021

Workshop

ONLINE / Ako to vidia deti?

V cykle "Ako to vida deti?" vám ponúkame pohľady detského diváka na diela súčasného umenia - v tomto prípade na diela Romana Ondaka, ktoré boli prezentované na výstavách v KHB. Nechajte sa inšpirovať a opýtajte sa detí vo vašom okolí, čo si o tom myslia oni.
10.2.2021

Diskusia

ONLINE / Bodybuilding - budovanie obrazu tela

Výstava Radovana Čerevku "Budovanie skutočného tela" v priestore Kunsthalle LAB tematizuje okrem iného kult tela, predovšetkým mužského a modlu fyzickej zdatnosti. Umelec svojou výstavou uvažuje, ako sa v súčasnosti telesnosť stala fetišom. Diskusia k výstave otvorí témy obrazov tela v našej kultúre v minulosti a v súčasnosti a ich vplyvu na nás. Diskutovať budú teoretik a filozof Palo Fabuš, estetik Erich Mistrík a publicista a autor knihy Telesná výchova Martin M. Šimečka
28.1.2021

Diskusia

In between species – Kde sú hranice človeka?

Aktuálna výstava v Kunsthalle Bratislava Na hrane / At the Limit / Am Limit tematizuje hranice a skúsenosti spojené s krajnými situáciami na základe viacerých umeleckých príspevkov. Jednou z tých, ktorá najviac určuje pohľad na nás samých ako na druh, je hranica samotného človeka.
27.1.2021 - 14.3.2021

Výstava

ROMAN ONDAK: SK Parking

Roman Ondak nás po dvadsiatich rokoch pozýva zažiť reinštaláciu svojho kultového diela SK Parking, konšteláciu siedmich škodoviek zaparkovaných v slepej ulici pred Kunsthalle Bratislava. Pozýva zamyslieť sa nad tým, čím je ešte dnes, a zároveň na tejto ulici, toto dielo aktuálne. Je to práve stále existujúcou priepasťou medzi Východom a Západom, ktorá zostáva naďalej súčasťou nášho geografického priestoru, či napokon zrkadlením stavu budovy, pred ktorou sa dielo nachádza, ako aj niektorých inštitúcií v nej?
11.1.2021 - 31.12.2021

Diskusia

ONLINE / ARTBASE VIDEO

Nové videá o slovenských vizuálnych umelcoch! Séria nových video-profilov o výtvarníkoch a výtvarničkach, vytvorených pre online databázu súčasného slovenského vizuálneho umenia ARTBASE, prináša rozhovory s Otom Hudecom, Ilonou Németh, Dorotou Sadovskou, Jaroslavom Kyšom, Tomášom Rafom a Stanom Masárom.
30.11.2020 - 21.3.2021

Workshop

ONLINE / Miniséria o akčnom umení II

Čo robia umelci v zime? Nesedia doma, ale objavujú tajomstvá zasneženej krajiny. K čomu všetkému ich sneh inšpiroval, to ti postupne prezradí táto miniséria 10 zasnežených diel, ktoré na tejto stránke každý týždeň pribudnú. A čo robíš v zime najradšej ty?
17.11.2020 - 31.1.2021

Diskusia

ONLINE / (Un)Limited Art Talk

Rozprávanie o súčasnom umení nie je limitované! Pripravili sme pre vás online formát rozhovorov so zahraničnými autormi a autorkami, ktorí u nás aktuálne prezentujú svoje práce.
13.11.2020 - 31.5.2021

Workshop

ONLINE / Recept na umenie

Pri príležitosti Noci múzeí a galérií sme pre vás pripravili online aktivitu — návod, ako si vytvoriť vlastný recept na umenie. Aktivita je inšpirovaná dielom Markusa Whirtmanna na výstave NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT.
12.11.2020 - 28.2.2021

Výstava

RADOVAN ČEREVKA: Budovanie skutočného tela

Výstava v Kunsthalle LAB predstavuje najnovšiu etapu tvorby košického umelca - Radovana Čerevku (*1980). Jeho aktuálny cyklus tvorí komplexný environment v danom priestore a je ideovo sústredený okolo kultu tela. Možno ho interpretovať aj ako dystopickú post-humánnu víziu, ktorá sa realizuje vo vnútorne prepojenej veľkoplošnej inštalácii.
11.11.2020

Diskusia

Keď sú umelci kurátormi

V posledných desaťročiach sa stierajú hranice profesie kurátora umenia. Dnešná kurátorská prax sa vyznačuje tekutou identitou historika umenia, kustóda zbierok, bádateľa, kritika, spisovateľa, architekta, organizátora, produkčného, hovorcu a tvorcu. Kurátormi – kreátormi môžu byť už aj filozofi, politickí aktivisti či umelci. Potrebuje teda umenie ešte vôbec kurátorov? A ako to vyzerá, keď sú umelci zároveň kurátormi?
24.10.2020

Pracovná pozícia

VÝBEROVÉ KONANIE

MK SR vyhlasuje výberové konanie na obsadenie miesta vedúceho zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom Kunsthalle Bratislava: Riaditeľ/ka