Programy – Ukončené

11.1.2021 - 31.12.2021

Diskusia

ONLINE / ARTBASE VIDEO

Nové videá o slovenských vizuálnych umelcoch! Séria nových video-profilov o výtvarníkoch a výtvarničkach, vytvorených pre online databázu súčasného slovenského vizuálneho umenia ARTBASE, prináša rozhovory s Otom Hudecom, Ilonou Németh, Dorotou Sadovskou, Jaroslavom Kyšom, Tomášom Rafom a Stanom Masárom.
30.11.2020 - 21.3.2021

Workshop

ONLINE / Miniséria o akčnom umení II

Čo robia umelci v zime? Nesedia doma, ale objavujú tajomstvá zasneženej krajiny. K čomu všetkému ich sneh inšpiroval, to ti postupne prezradí táto miniséria 10 zasnežených diel, ktoré na tejto stránke každý týždeň pribudnú. A čo robíš v zime najradšej ty?
17.11.2020 - 31.1.2021

Diskusia

ONLINE / (Un)Limited Art Talk

Rozprávanie o súčasnom umení nie je limitované! Pripravili sme pre vás online formát rozhovorov so zahraničnými autormi a autorkami, ktorí u nás aktuálne prezentujú svoje práce.
13.11.2020 - 31.5.2021

Workshop

ONLINE / Recept na umenie

Pri príležitosti Noci múzeí a galérií sme pre vás pripravili online aktivitu — návod, ako si vytvoriť vlastný recept na umenie. Aktivita je inšpirovaná dielom Markusa Whirtmanna na výstave NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT.
12.11.2020 - 31.1.2021

Výstava

RADOVAN ČEREVKA: Budovanie skutočného tela

Výstava v Kunsthalle LAB predstavuje najnovšiu etapu tvorby košického umelca - Radovana Čerevku (*1980). Jeho aktuálny cyklus tvorí komplexný environment v danom priestore a je ideovo sústredený okolo kultu tela. Možno ho interpretovať aj ako dystopickú post-humánnu víziu, ktorá sa realizuje vo vnútorne prepojenej veľkoplošnej inštalácii.
11.11.2020

Diskusia

Keď sú umelci kurátormi

V posledných desaťročiach sa stierajú hranice profesie kurátora umenia. Dnešná kurátorská prax sa vyznačuje tekutou identitou historika umenia, kustóda zbierok, bádateľa, kritika, spisovateľa, architekta, organizátora, produkčného, hovorcu a tvorcu. Kurátormi – kreátormi môžu byť už aj filozofi, politickí aktivisti či umelci. Potrebuje teda umenie ešte vôbec kurátorov? A ako to vyzerá, keď sú umelci zároveň kurátormi?
24.10.2020

Pracovná pozícia

VÝBEROVÉ KONANIE

MK SR vyhlasuje výberové konanie na obsadenie miesta vedúceho zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom Kunsthalle Bratislava: Riaditeľ/ka
21.10.2020

Diskusia

Múry našich životov

Niet človeka, ženy či muža, ktorý by sa v živote nemusel vyrovnávať s obmedzeniami, aké pred neho postavila spoločnosť a doba, do ktorej sa narodil, jej normy, očakávania, pravidlá hry. Kritická reflexia nedôstojného statu quo je predpokladom na to, aby sme prekročili vykolíkované hranice.
16.10.2020 - 31.5.2021

Prednáška

ABC umenia

V novom cykle ABC UMENIA vám postupne — v instantnom formáte — predstavíme vybrané pojmy z dejín súčasného umenia. Ponúkajú jeden z kľúčov k hlbšiemu porozumeniu a čítaniu umeleckých diel aj na výstavách v Kunsthalle Bratislava.
7.10.2020

Diskusia

IBA OKAMIH

Jedným zo spôsobov, ako sa možno pozerať na ľudský život je metafora cesty. Nemôžeme pritom zamlčať fakt jej konečnosti. Umieranie je teda súčasťou našej existencie, a paradoxne, i jej strácaním sa. Toto ukončenie je prechodom nanajvýš osobnou, ale aj kategorickou hranicou.
26.9.2020

Workshop

POĎ SI KRESLIŤ! Rodinný workshop

Aj vy ste si vždy chceli zakresliť priamo na stenu? Využite túto príležitosť na rodinnom programe v prázdninovej herni, ktorú sme počas leta namiesto výstavy umiestnili do priestoru Kunsthalle LAB-u. Ponúkneme vám spoločné kreslenie pre všetky generácie aj dôkaz, že kresba používa jazyk, ktorému rozumie každý.
25.9.2020 - 29.1.2021

Event

Staň sa detským mediátorom!

Majú Vaše deti radi umenie, radi ho tvoria ale ešte radšej ho objavujú a rozpávajú sa o ňom? Úspešný projekt Detský mediátor ponúka nahliadnutie pod povrch fungovania súčasného umenia, stretnutia s umením a umelcami v malej komunite rovesníkov v inšpiratívnom prostredí Kunsthalle Bratislava.