Programy – Ukončené

18.9.2021

Event

Návšteva bývalého cukrovaru v Sládkovičove

Nepremeškajte jedinečnú možnosť návštevy unikátneho areálu bývalého cukrovaru v Sládkovičove!
10.9.2021

Pracovná pozícia

VOĽNÁ PRACOVNÁ POZÍCIA

Štátna príspevková organizácia Kunsthalle Bratislava hľadá do tímu nového kolegu*gyňu na pracovnú pozíciu: Kurátor*ka programov pre verejnosť
9.9.2021

Prednáška

Viera Bartková: O tajomstvách sveta a duše

Na začiatku 20. storočia sa výtvarní umelci pokúšajú zobraziť aspekty reality ukryté pred zrakom a ako jeden z inšpiračných zdrojov objavujú umelecký prejav detí. Prednáška zameria pozornosť na tie princípy a vlastnosti detskej kresby, ktoré inšpirovali umelcov moderny k zmenám v oblasti témy, formy a princípov tvorby výtvarných diel.
8.9.2021

Kurátorský sprievod

Komentovaná prehliadka: Možné agrarizmy

Prvý komentovaný sprievod novou výstavou "Možné agrarizmy. Bude aj po revolúcii cukor?" Výstava skúma alternatívy ku globalizovanému systému priemyselného poľnohospodárstva a pluralizuje jeho históriu.
26.8.2021

Prednáška

Ladislav Čarný, Daniel Fischer: Ako vznikala koncepcia vyučovania výtvarného odboru ZUŠ?

Prednáška etablovaných výtvarníkov, skúsených pedagógov a metodikov, ktorí stoja aj za učebnými osnovami pre základné umelecké školy. Predstaví špecifiká výtvarného vzdelávania, inovácie a ciele učebných osnov ZUŠ v 80. rokoch 20. storočia, ukážky riešenia výtvarných problémov v žiackej tvorbe a edukačné materiály. Zameria sa tiež na súčasnosť štátneho vzdelávacieho programu výtvarného odboru ZUŠ a výtvarnej výchovy na ZŠ.
20.8.2021 - 31.10.2021

Výstava

Možné agrarizmy

Zúčastnení umelci a umelkyne: Melanie Bonajo, Gerard Ortín Castellví, Anetta Mona Chişa, Annalee Davis, Ferenc Gróf & Jean-Baptiste Naudy, Oto Hudec, Marzia Migliora, MyVillages, Ilona Németh, Uriel Orlow, Prabhakar Pachpute, Alicja Rogalska
5.8.2021

Prednáška

Daniela Valachová: AKO PODPORIŤ DETSKÚ TVORIVOSŤ?

Tvorivosť je súčasťou každodenného života človeka. Je len na dospelých, ako ju rozvíjať a podporovať aj u detí. Byť tvorivý znamená byť slobodný a otvorený. V rámci prednášky a diskusie sa zameriame na konkrétne príklady, čo je vhodné robiť a naopak čo nerobiť pri podpore detí, v smere rozvíjania ich tvorivosti.
29.7.2021

Kurátorský sprievod

Kurátorský sprievod výstavou ČÍM CHCEŠ BYŤ? UMELEC?

Výstava ČÍM CHCEŠ BYŤ? UMELEC? Detská tvorba umelcov, je zároveň výsledkom dvojročného výskumu kurátoriek a galerijných pedagogičiek Daniely Čarnej a Lucie Kotvanovej, realizovanom na pôde Kunsthalle. Počas kurátorského sprievodu predstavia proces prípravy projektu aj konkrétne príbehy detstva vybraných umelcov, ktorých detská tvorba je zároveň sondou do doby, počas ktorej vznikali. Uskutoční sa vo štvrtok, 29. 7. o 17.
22.7.2021 - 19.9.2021

Výstava

ČÍM CHCEŠ BYŤ? UMELEC?

Výstava prináša sondu do témy detskej tvorby 26 domácich umelcov a umelkýň rôznych generácií, tak ako sa zachovala v ich rodinných archívoch. Zameriava sa na osobný príbeh umelca, jeho detstvo a cestu k umeniu a zároveň poukazuje na význam a dosah rozvoja detskej tvorivosti ako jednej z aktuálne diskutovaných tém v širšom rámci.
14.7.2021 - 31.12.2021

Prednáška

ONLINE / DÁ SA UMENIE (NA)UČIŤ?

Vo vzdelávacom cykle DÁ SA UMENIE (NA)UČIŤ? sme sa pozreli, kde sú korene výtvarnej a galerijnej edukácie vo svete aj u nás doma. Zaujímavosti zo sveta výtvarnej a galerijnej pedagogiky vám prinášame v podobe krátkych informačných blokov.
7.7.2021 - 9.7.2021

Workshop

3 DNI V KUNSTHALLE

KAPACITA JE NAPLNENÁ / Máš 8 až 13 rokov a chceš zažiť 3 tvorivé dni s umením? Prihlás sa na denný tábor v Kunsthalle Bratislava, v termíne 7. - 9. júla 2021.
19.6.2021

Event

RUBEN MONTINI: Questo Anonimato E’ Sovversivo

Questo Anonimato É Sovversivo / Táto anonymita je subverzívna je putovný projekt Rubena Montiniho, ktorý realizuje s fotografkou Elou Bialkowskou. Spočíva vo vytvorení gigantickej výšivky (30 m) obyvateľmi všetkých krajín EU. Na spoluprácu budú prizvaní profesionáli, amatéri i náhodní okoloidúci.