Programy – Ukončené

26.9.2020

Workshop

POĎ SI KRESLIŤ! Rodinný workshop

Aj vy ste si vždy chceli zakresliť priamo na stenu? Využite túto príležitosť na rodinnom programe v prázdninovej herni, ktorú sme počas leta namiesto výstavy umiestnili do priestoru Kunsthalle LAB-u. Ponúkneme vám spoločné kreslenie pre všetky generácie aj dôkaz, že kresba používa jazyk, ktorému rozumie každý.
25.9.2020 - 29.1.2021

Event

Staň sa detským mediátorom!

Majú Vaše deti radi umenie, radi ho tvoria ale ešte radšej ho objavujú a rozpávajú sa o ňom? Úspešný projekt Detský mediátor ponúka nahliadnutie pod povrch fungovania súčasného umenia, stretnutia s umením a umelcami v malej komunite rovesníkov v inšpiratívnom prostredí Kunsthalle Bratislava.
10.9.2020 - 31.12.2020

Event

Komunitné stretnutia pri kresbe

Projekt pravidelných stretnutí pri kresbe s ľuďmi bez domova je zameraný na využitie komunikačných možností, ktoré ponúka kresba. Koná sa v spolupráci s Depaul Slovensko.
3.9.2020 - 31.12.2020

Workshop

Kunsthalle KIDS z domu: Kreslenia nie je nikdy dosť - 1. časť

Kunsthalle KIDS vám "z domu do domu" prináša tvorivé aktivity zamerané na kresbu z knihy NAKRESLI SI OVEČKU. Nech sa páči vstúpte a inšpirujte sa, pretože kresby nie je nikdy dosť! Tešia sa na vás umelci Dennis Oppenheim, Michal Kern, Paul Klee a Roman Ondak. Ďalšie časti nájdete v sekcii Vzdelávanie.
2.9.2020 - 31.10.2020

Komentovaná prehliadka

Komentované prehliadky výstavou NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT pre verejnosť

Chcete sa dozvedieť viac o medzinárodnej výstave NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT? Máte návštevu, ktorej by ste chceli pripraviť program spojený s umením, plánujete teambuilding alebo si chcete s kamarátmi zájsť za kultúrou? Navštívte Kunsthalle Bratislava a využite možnosť objednať si komornú komentovanú prehliadku.
2.9.2020 - 30.10.2020

Workshop

HRA - HRANA - HRANICA. Programy pre školy

Prekročili ste niekedy hranice fantázie, vlastné limity alebo ste pocítili bezhraničnú radosť? Navštívte vzdelávacie programy k výstave NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT pre školské skupiny materských, základných, stredných aj vysokých škôl, ktorá skúma tému hraíc z rôznych zorných uhlov.
2.9.2020 - 31.12.2020

Event

NAKRESLI SI OVEČKU. O kresbe, ako ju nepoznáte!

Kresba je univerzálnym prostriedkom komunikácie, ktorému rozumie každý. A práve o jazyku kresby v umení aj mimo neho je kniha pre deti NAKRESLI SI OVEČKU. O kresbe, ako ju nepoznáte! od autorskej dvojice Daniela Čarná a Lucia Kotvanová.
17.8.2020 - 30.10.2020

Výstava

Francisco Klinger Carvalho

Ďalším dielom vysunutého výstavného priestoru Kunsthalle Bratislava — Kunsthalle EXT — je objekt od brazílskeho umelca Francisca Klingera Carvalha, ktorý je súčasťou výstavy NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT. Skratka "EXT" ako exteriér, extenzia či exit zastrešuje objekty a inštalácie, ale aj iné umelecké diela určené do verejného priestoru na Treskoňovej ulici.
12.8.2020

Prednáška

BEYOND THE ART

Môžeme dnes spoľahlivo zadefinovať pojem umeleckej kreativity a jednoznačne určiť platformy jej pôsobenia? V súčasnosti, keď je príznačnou črtou umeleckej produkcie najmä kontextuálnosť a jej prepájanie sa s takými druhmi činností, ktoré by sme za iných okolností, a pri ich chápaní v najužšom význame, za výtvarnú tvorbu veľmi nepokladali.
5.8.2020

Event

Sprístupnenie výstavy

Kurátorský sprievod výstavou NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT a zvuková performance MAUERPARK Matthiasa Mayera.
5.8.2020 - 30.10.2020

Výstava

NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT

Medzinárodný výstavný projekt NA HRANE / AT THE LIMIT / AM LIMIT skúma skúsenosti spojené s hraničnými situáciami na pozadí diel od 16 autorov a autoriek zo šiestich krajín. Kurátori výstavy prostredníctvom výberu diel odkazujú buď na osobné medzné skúsenosti, alebo na transgresívne podmienky vytvorené na základe určitých umeleckých stratégií či prístupov. Samotné hranice vo všeobecnosti označujú vnútro a vonkajšok – sú to formujúce sa kontúry existenčných správaní, ktoré majú dynamický a neukončený charakter. Ultimatívnu hranicu predstavuje jedine smrť.
27.7.2020 - 27.9.2020

Event

POĎ SI KRESLIŤ! Prázdniny v Kunsthalle LAB

Vstúpte do letnej herne v galérii a presvedčte sa, že kreslenie je zábava a tvorivosť je v každom z nás! Počas leta sme v Kunsthalle LAB namiesto výstavy pripravili špeciálny prázdninový ateliér. Pozývame rodiny a všetkých záujemcov, ktorí si chcú vyskúšať tvorivé experimenty s kresbou ako zdrojom aktívneho oddychu a spoločného trávenia času.